پیدا کردن vpn پر سرعت آسان است

پیدا کردن vpn پر سرعت آسان است

پیدا کردن vpn پر سرعت آسان است

پیدا کردن vpn پر سرعت آسان است

یکی از دغدغه­های افراد ایرانی پیدا کردن vpn جهت دسترسی به سایت­هایی مثل فیس­بوک و یوتوب است. این سایت­ها از نظر جهانی محبوب هستند ولی به دلیل محدودیت­های جغرافیایی، در برخی کشورها قابل دسترس نیستند و بدین منظور جهت دسترسی به این سایت­ها به vpn پرسرعت نیاز است.

در این مقاله نکاتی مطرح شده که شما را برای پیدا کردن و خریدن vpn پرسرعت راهنمایی می کنند. همیشه قبل از خرید vpn این نکات را مدنظر قرار بگیرید.

مرحله اول پینگ گرفتن

روش پینگ گرفتن نشان می­دهد که سرعت تبادل اطلاعات چگونه است. هرچقدر این عدد کمتر باشد یعنی شما سرعت بیشتری خواهید داشت.

پیدا کردن vpn پر سرعت آسان است

دو عامل در سرعت پینگ پایین تاثیر گذار است. اولین عامل کیفیت و نوع سرور فیلترشکن است. هنگام خرید فیلترشکن توجه کنید که vpn  خود را سایت­های معتبر خریداری کنید تا فیلترشکنی با کیفیت بالا داشته باشید. عامل دوم در سرعت پینگ، موقعیت مکانی فیلتر شکن شما نسبت به موقعیت مکانی خود شماست.

یعنی اگر فاصله مکانی کشور مورد نظر با ایران کمتر باشد پینگ شما سرعت بالاتری خواهد داشت، اگر این فاصله بیشتر باشد برعکس. معمولا فیلترشکن­هایی که از سرور کشور ترکیه متصل می­شوند چون نسبت به دیگر کشورها به ایران نزدیکتر هستند سرعت بالاتری دارند.

البته می­توانید جهت بررسی سرعت پینگ­تان در گوگل عبارت ping را سرچ کنید و در سایت­هایی که این خدمات را ارائه می­دهند را بررسی کنید.

پیدا کردن vpn پرسرعت راحت است

توجه کنید که کاهش سرعت با vpn هر چند به مقدار جزئی امری جبران­ ناپذیر است. زیرا رمزنگاری اطلاعات و فعالیت­هایتتان در فضای مجازی طبق یک پروسه انجام میپذیرد. البته از نظر حفظ امنیت و حفظ حریم خصوصی این عامل به نفع شما است.

سرعت بارگذاری فیلترشکن

ممکن است شما بخواهید فایل­هایتان را که حجم بالایی دارند در اینترنت آپلود کنید. برای این کار، شما به یک vpn با سرعت بالا احتیاج دارید. اتصال سریع این امکان را فراهم می­کند که داده­های خود را با خدماتی مانند livedrive و Dropbox هماهنگ کنید.

VPN سریع برای دانلود

اتصال سریع همچنین برای دانلود سریع از سایت­های مثل یوتوب یا حتی تماشا آنلاین برنامه­های تلویزیونی و… از این سایت­ها، مورد نیاز است. طبق تجاربی که در سال­های اخیر به دست آمده می­دانیم که وی پی ان سریع جهت دانلود از اینترنت یک امر ضروری ست که البته این سرعت vpn به سرعت پینگ سرور، کیفیت آن و همچنین تعداد کاربران وصل شده به آن سرور نیز بستگی دارد.

بهبود و افزایش سرعت وی­پی­ان

در ابتدا مقاله توضیح دادیم که کاهش سرعت اینترنت هنگامی که به vpn متصل می­شویم اتفاق می­افتد. اما می­توانیم از طریق روش­هایی این کاهش سرعت را به حداقل برسانیم. با خرید وی­پی­ان از سایت­های معتبر و با کیفیت، همچنین انتخاب سرور از کشوری نزدیک به موقعیت مکانی فعلی ما می­توان این کاهش سرعت را به حداقل رساند.

انتخاب سرویس مناسب

اولین مرحله این است که سعی کنید در جهت برآورد نیازتان وی­پی­ان مناسب را انتخاب کنید. پروتکل­های PPTP و L2TP به دلیل نوع متفاوت رمزنگاری اطلاعات ، در سرعت VPN شما تأثیر متفاوتی دارند بنابراین سرعت­هایشان نیز متفاوت است.

مثلا پروتکل PPTP دارای یک رمزنگاری ساده تر است پس تأثیر زیادی در کاهش سرعت اینترنت نخواهد داشت. البته در صورتی که شما فعالیت خاصی در اینترنت ندارید. مثلا کار با حساب­های بانکی یا سایت­هایی که اطلاعات موجود در آن حساس است و…. لازم نیست از از پروتکل­هایی که رمرنگاری قوی و حرفه­ای دارند، استفاده کنید. شما می­توانید از نمونه­های ساده­­تر نیز استفاده کنید.

VPNهایی با رمزنگاری قوی­تر

وی­پی­ان openvpn نیز  شامل دو نوع پروتکل UDP و TCP است. UDP رمزگذاری قوی­تری دارد در صورتی که TCP نسبت به آن ضعیف­تر است. البته روی سرعت VPN نیز تأثیرگذارند.

L2TP نیز یک پروتکل استاندارد از نظر سرعت است که می­توانید از آن  استفاده کنید. البته اگر برای کارهای عادی مانند گشت و گذار در اینترنت و تماشای فیلم به VPNنیاز دارید می­­توانید از پروتکل PPTP نیز استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید